MESTER és TANÍTVÁNYA

Tóth István: A természettudomány kutatásmódszertanának adaptációs lehetőségei 10-14 éves tanulók tudományos diákköri munkáinak megvalósításához
Megtekint...

Hasznos linkek

A projektet támogatták:

 

Nemzeti Tehetség Program

logo nemzeti tehetsegprogram

Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

 emet  logo fekvo szines rgb png

 

Emberi Erőforrások Minisztériuma

logo emberi eroforrasok miniszteriuma

Aktuális

XXIV. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája


Próbáld ki az első lépéseket a Nobel-díj felé vezető úton!


Jelentkezési határidő: 2024. november 5.

 

 

A XXIV. KGYTK módosított ütemezése

 

 1.      forduló

 

Dolgozatok feltöltése a honlapra, beérkezése postai úton az iskolába:

kgytk-zalaber.hu      8798 Zalabér Hunyadi u. 2.     2025. március 7. péntek

Meghosszabbítva betegségek miatt:   2025. március 14. péntek

Értesítés a továbbjutásról:                2025. március 27. csütörtök

 

2.      forduló

 

Videófelvételek megosztása:

kutatogyerekek@gmail.com                2025. április 4. péntek

Értesítés az eredményekről:                2025. április 14. hétfő

 

3.   3. forduló   

         

Rezümék feltöltése:

kutatogyerekek@gmail.com               2025. április 30. szerda

Országos döntő:                              2025. május 10. szombat

 

Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium

Százhalombatta Szent István tér 1.


Versenykiírás letöltése

További letöltések:
Plakát letöltése

 

 

KGYTK 2023/2024 archívum:

Beszámoló letöltése
Versenykiírás 2023/2024-es tanév
Versenyszabályzat
Meghívó
KGYTK online felkészítés
Országos döntő eredmények

Bevezető

Amikor a XIV. országos KGYTK döntőjén szereplők életkorával és témájuk címével találkozunk, beláthatjuk, hogy a mentoroknak mily nagy a felelőssége a tudományos diákkörösök felkészítésében. Nem lehetnek sikeresek tanári mesterségükben, ha nem ismerik a tanítvány érdeklődési területeit, hiszen annak célzott irányítása, befolyásolása nélkül a felkészítés eredményessége kétséges. Mindnyájan tudják, hogy a XXI. század új kihívásaira, a „Z” generáció kérdéseire, problémáira óriási nyitottsággal kell készen állniuk, válaszokat találniuk.

Idén, az NTP-TTM-14-0016 azonosítóval jelzett projekt adta hátterét annak a pedagógiai módszertani konferenciának, amelynek ünnepi záró eseménye volt mindazoknak az elismerése, akik évek óta szereplői a tehetséggondozásnak, irányítják az általános iskolai tudományos diákkörös ifjakat. Nekik Dr. Zsolnai Józsefné dr. Mátyási Mária, a Pannon Egyetem docense és Kiss Albert, a KGYTK Tehetségsegítő Tanács elnöke nyújtott át Díjoklevelet és Mester és Tanítványa Díjat.

Díjoklevél (2015)

„[…] kiemelkedő tehetségnevelő munkát végzett tanítványainak a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája című komplex tanulmányi versenyre történő felkészítésében”:

Papp Katalin, Zalabér; Molnár Klára, Dorog; Dankó József, Dorog; Balogh Balázs, Dorog; Csapó Mária, Dunaújváros; Sajtos Attila, Dorog; Sajtos Kövesi Diána, Dorog; Kolonics Péter, Dorog; Szuláné Eckhart Laura, Százhalombatta; Kalácska Mónika, Százhalombatta; Kovácsné Nagy Róza, Orosháza; Ráczné Posta Rózsa, Orosháza; Kokláccsné Korom Vellás Gyöngyi, Karancslapujtő

Mester és Tanítványa Díj (2015)

„[…] a több éven keresztül végzett kiemelkedő tehetséggondozó munkájáért és a KGYTK regionális fordulóinak koordinálásáért”:

Cseh Németh László, Zalabér; Árvai Ilona, Mesztegnyő; Kádár Krisztina, Mány; Harangozó Csabáné, Kisnána

Dr. Zsolnainé dr. Mátyási Mária és Kiss Albert nem csak pedagógusokat, hanem intézményeket is jutalmazott; Díjoklevelekkel és Referenciaintézmény címekkel tüntettek ki iskolákat:

Díjoklevél (2015)

„Az intézményben folyó kiemelkedő tehetségfejlesztő, a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciára felkészítő munka elismeréseként […]”:

  • Eger, Balassi Bálint Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola Tinódi Sebestyén Tagiskola
  • Mány, Hársfadombi Nyelvoktató Német Nemzetiségű Általános Iskola
  • Budapest, Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola
  • Sármellék, Sármelléki Általános Iskola
  • Székesfehérvár, Székesfehérvári Vasvári Pál általános Iskola

Referenciaintézmény (2015)

„A KGYTK Tehetségsegítő Tanács a tehetséges diákok fejlesztésében végzett példaértékű, követendő, a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciára felkészítő többévi munka elismeréseként […]”:

  • Balmazújváros, Balmazújvárosi Általános Iskola
  • Dorog, Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskola Zrínyi Ilona
  • Hatvan, Kodály Zoltán Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola
  • Karancslapujtő, Mocsáry Antal Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Orosháza, Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Osztopán, Somogyjádi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Osztopáni Tagiskolája
  • Százhalombatta, Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium
  • Zalabér, Zalabéri Általános iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Az ünnepi aktust megelőzően szakmai munka folyt a konferencián, amelynek fókuszában a család mint a tehetséggondozást támogató miliő szerepelt. A plenáris ülés és a szekcióbeli munka között diákelőadók is megjelentek. A plenáris ülést Dr. Szvathné dr. Szalay Márta, az EMET osztályvezetője indította a Nemzeti Tehetség Program bemutatásával. Fuszek Csilla, az European Talent Centre igazgatója az Európai tehetséghálózathoz való csatlakozás feltételeiről, lehetőségeiről tartott ismertetőt a tehetségművelésben érintettek számára, míg  Bajor Péter, a MATEHETSZ ügyvezető elnöke az előbbiekhez kapcsolódva az általa koordinált tehetséggondozó szervezet jövőbeni céljairól beszélt. A tudomány képviseletében Dr. Balogh Lászlót, a pszichológiai-tudományok kandidátusátés Dr. Zsolnai Józsefné dr. Mátyási Máriát, egyetemi docenst hallgathatták az érdeklődők. Végül Kiss Albert, a KGYTK Tehetségsegítő Tanács elnöke tartott előadást. A szekcióüléseken a hazai előadók mellett ott voltak a határon túlról is: Pék László Galántáról, az FTT vezetőjeként a Felvidéki Tehetségsegítő Tanács tevékenységéről; Kovács-Marton Anikó, igazgatóhelyettes Beregszászról, a Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnáziumban folyó tehetséggondozó munkáról számolt be; Gutási Márta és Csányi Pál Magyarkanizsáról pedig „Tehetséges Munka” címmel a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskolában tapasztaltakat tette közzé. A birtokunkban lévő anyagaik (PowerPoint) lapunk mellékletében találhatók.

Fenesné Tóth Ágnes mester és tanítványa díjas pedagógus, sikeres mentor. A Tehetséges gyerekek, tehetséges szülők Karancslapujtőn című előadásával a Család szerepe a tehetséggondozásban szekcióban szerepelt. Előadásának írott változatát itt kínáljuk fel az érdeklődő olvasónak.